Czwartek, 27-02-2020    
27 czerwca 2019 - Noc Świętojanska w SkęczniewieBiuletyn Informacji Publicznej

Na zaproszenie Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie nasi Mieszakńcy z Terapeutkę pojechali świetować początek lata. Odbył sie tam konkurs wianków – nasz był przesliczny, a potem zapalone wianki puszczano na wodę.

„Na Święty Jana wianki uplećmy uplećmy, Hej! Uplećmy…

Na cały roczek szczęścia nabierzmy, nabierzmy…”

Gazeta Turecka podaje:

„Wiele wyjątkowych emocji mieli okazję doświadczyć mieszkańcy kilkunastu placówek opiekuńczych 27 czerwca w Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie. W Nocy Kupały wzięli udział przedstawiciele samorządów, placówek oraz instytucji z terenu powiatu tureckiego.

Uczestników powitała dyrektor DPS w Skęczniewie Sylwia Kamińska – Tereszkiewicz, życząc wszystkim wspaniałej zabawy i dziękują za przybycie.-To miejsce, gdzie lubicie przyjeżdżać. Na zaproszenie odpowiedziało nam 22 instytucje, jednostki- zarówno domy pomocy społecznej, jak i środowiskowe domy samopomocy. Myślę, że świadczy to o tym, że jednak miejsce w Skęczniewie jest wyjątkowe, magiczne. Kolejny rok pokazujecie to w tak szerokim wymiarze odpowiadając na nasze zaproszenie – mówiła dyrektor DPS w Skęczniewie.Sylwia Kamińska- Tereszkiewicz opowiedziała między innymi o realizowanych projektach w tym „Budowanie podstaw aktywności ekologicznej” w ramach którego udało się posadzić 200 drzew, a co najważniejsze wpłynąć na zachowania proekologiczne mieszkańców.”

 

Noc Kupały w DPS w Skęczniewie

 

Copyright © 2008 - 2012 borkow.org