AktualnościArchiwum

Spotkanie z pracownicami z Biblioteki Publicznej im. Stanisława Czernika z Ostrzeszowa.

13 listopada odwiedziły nas pracownice z Biblioteki Publicznej im. Stanisława Czernika z Ostrzeszowa. Dyrektor Biblioteki pani Dorota Owczarczak opowiadała o tym jak funkcjonuje biblioteka, jakie formy działalności kulturalnej są dostępne. Z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy teatrzyk kamishibai. Była to dla naszych Mieszkańców nowość, która mamy nadzieję, że zagości w naszym DPS-ie częściej. Kamishibai jest to technika pochodząca z Japonii, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynię. To inaczej teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy dwóch opowieści o Stanisławie Czerniku oraz o Maksymilianie Marii Kolbe.

Dzięki idei bookcrossingu jako prezent otrzymaliśmy od Pań z Biblioteki książki, które zasilą naszą biblioteczkę oraz słodycze. Bookcrossing polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych, jak również na specjalnie przeznaczonych do tego celu półkach (stoliki, regały, gabloty, biblioteczki plenerowe), po to, by znalazca mógł je przeczytać i znów puścić w obieg. Głównie chodzi o to by książki podróżowały, krążyły z rąk do rąk. Ważne , by były czytane a nie były tylko ozdobami na półkach.

„Uwolnij  książki, dziel się z innymi”

Nasza mieszkanka p. Marianna Łesyk podarowała na ręce Pani Dyrektor książkę własnego autorstwa „Historia wsi Marszałki” wraz z dedykacją. Słodki poczęstunek zakończył nasze spotkanie.

Related Articles

Back to top button
Skip to content